Serwis Whirlpool Piła

Skupmy się na amerykańskiej marce Whirlpool, która cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem ze względu na przystępną cenę i szeroką ofertę AGD.

Pralki Whirlpool są bardzo popularne na polskim rynku. Powodem jest fakt, iż producent posiada wiele różnych modeli, które świetnie sprawdzają się w małych łazienkach, jak również oferuje pralki z możliwością załadowania ubrań do 12 kg, co doceniają bardziej liczne rodziny. Urządzenia te, są ciche, a niektóre modele marki Whirlpool są uznawane na najcichsze pralki na rynku. Produkty Whirlpool są chwalone za efektywność pracy, dużą ładowność w obsłudze oraz niewielkie zużycie energii.

Podobnie jak sprzęty innych marek, tak samo produkty Whirlpool cechują pewne wady, które występują częściej niż w innych urządzeniach. Jakie awarie zdarzają się najczęściej w pralkach Whirlpool?

Zostaje po praniu w pralce woda, z jedną przyczyn może być uszkodzona pompa odpływowa, której zadaniem jest wypompowywanie wody z wnętrza pralki. Jeśli pompa w pralce zepsuła się, po zakończeniu prania w bębnie może zbierać się woda. Inną przyczyną jest zatkany wąż odpływowy. W wężu mogą zalegać drobne elementy, takie jak suwaki, guziki, brud, włosy oraz kamień. Innym powodem takiego stanu rzeczy jest uszkodzenie kulki gumowej, elementu znajdującego się wężu łączącym bęben z pompą. Ma ona za zadanie zapobieganiu cofaniu się brudnej wody do bębna. Przyczyną uszkodzenia kulki może być kamień lub ostre przedmioty.

Jeżeli pralka nie wiruje, to powodów takiej awarii może być wiele. Jedną z nich jest zapchany filtr pompy odpływowej, bądź zabrudzony układ hydrostatyczny. Niekiedy elementy obce mogą blokować pracę bębna, który w wyniku blokady nie może się obracać, dlatego warto przed włożeniem ubrań do pralki sprawdzić kieszenie, aby zminimalizować ryzyko zablokowania bębna. Najczęściej występuje kod błędu F08, który oznacza problem z grzałką oraz kod F06, który oznacza uszkodzenie obrotomierza lub problemy z pracą silnika. Pojawiają się też często kody F16, F18 i F21, które oznaczają usterkę związaną w układem sterowania lub programatorem. Bez względu na występujący problem z urządzeniem, nie powinniśmy dokonywać naprawy pralki na własną rękę. Jedną z proponowanych przez nas usług jest serwis Whirlpool Piła i okolice. Czy to wymiana grzałek, wymiana pasków czy wymiana uszczelek to tylko niektóre z wykonywanych przez nas prac. Zapewniamy większość zamienników od ręki i usuwamy wiele usterek w trakcie jednej wizyty. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą https://www.serwis-agd.pila.pl/.